انتخابات ریاست جمهوری 1400

 

 

اخبار

آرشیو مقالات - تاریخی

معرفی دبیرستان

کلیدواژه ها: دبیرستان-امام محمد باقر علیه السلام -شعبه کوثر

دبیرستان حضرت امام محمد باقر (ع) واحد کوثر در سال 1374 توسط بنیاد فرهنگی  حضرت امام محمد باقر (ع) تاسیس گردید. هدف از ایجاد این مجتمع فرهنگی، تربیت و آموزش دانش آموزان مستعد با آموزه های اسلامی ایرانی جهت آمادگی برای ورود به دانشگاه و یا زندگی واقعی می باشد. مدیریت این دبیرستان از زمان تاسیس به عهده جناب آقای دکتر طالقانی بوده است. ایشان یکی از چهره های فرهنگی کشور می باشند که خدمات ارزنده ایی در جهت اعتلای معارف اسلامی ارایه نموده اند.

این مجتمع آموزشی با سابقه ای درخشان هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان ورود به دانشگاه را با موفقیت وارد دانشگاه های برتر کشور نموده و تلاش دارد تا بهترین کیفیت آموزش و پرورش را برایشان فراهم کند.

 

کادر اداری آموزشی

شرط ورود به دبیرستان در پایه دهم احراز معدل 19 در پایه نهم می باشد که پس از قبولی در امتحان ورودی در صورت داشتن سایر شرایط اخلاقی ثبت نام می شود.
دانش آموز سایر کلاس ها از پایه پایین تر همین دبیرستان تامین می شود و البته در هر سال ممکن است چند نفری هم در صورت احراز شرایط به دبیرستان راه یابند.
انتخاب دبیر با دقت و توجه به سابقه تجربه کاری و تسلط علمی و توانایی انتقال مفاهیم علمی و کنترل نتایج کاری، انجام گرفته است و به همین دلیل هم سال های تحصیلی گذشته معدل کلیه کلاس ها بالای 18 بوده است و صد درصد دانش آموزان اول تا سوم در خرداد ماه قبول شده اند.
دبیرستان از 9 کلاس در دو طبقه تشکیل شده است و البته از یک سالن بزرگ که برای نماز و امتحان و سخنرانی استفاده میشود برخوردار است.

صد در صد والدین دانش آموزان باسوادند و 71 درصد آنان فارغ التحصیل دانشگاه می باشند.
در این دبیرستان به پوشش و شکل ظاهر و اخلاق و رفتار و نظم و انضباط دانش آموز با دقت توجه می شود و معمولا دانش آموزان افرادی ساده پوش، با ادب و خوش اخلاق هستند.


تاریخ انتشار: 1400/03/21


شکیبا باشید...